Дружба со блогерите на промоцијата на „Како се оди во Париз“ од Јана Мишо во книжарницата „Литература.мк“

На 21 мај (понеделник) во 12 часот во книжарницата „Литература.мк“ ќе се одржи промоција на прирачникот „Како се оди во Париз“ од домашната авторка Јана Мишо, позната по нејзините два романа „Анаис од Монмартр“ и „Скоро парижанка“. По успешната презентација во рамките на 30. издание на Саемот на книгата, водичот в понеделник ќе биде промовиран…

Промовиран прирачникот „Како се оди во Париз“ од Јана Мишо

Во париски амбиент, со кроасани, макаронс-колачи и француска музика во саботата (5 мај) беше промовиран прирачникот „Како се оди во Париз“ од авторката Јана Мишо, на штандот на книжарницата „Литература.мк“ и издавачката куќа „Арс Ламина“ во рамките на 30. издание на Саемот на книга во ВИП Арената во СЦ „Борис Трајковски“. Писателката позната по своите…

Промоција на прирачникот „Како се оди во Париз“ од Јана Мишо

Прирачникот „Како се оди во Париз“ од авторката Јана Мишо, позната по своите два романа „Анаис од Монмартр“ и „Скоро парижанка“, ќе биде промовиран денеска (5 мај) во 13 часот во рамките на Саемот на книгата 2018. Водичот ќе биде преставен во париски амбиент на штандот на книжарницата „Литература.мк“ и издавачката куќа „Арс Ламина“. Покрај…