Наскоро серија инспирирана од романот „Дејзи Џонс енд Д сикс“ од Тејлор Џенкинс Рејд

Според хит-книгата „Дејзи Џонс енд Д Сикс“ од Тејлор Џенкинс Рејд наскоро ќе се емитува нова ТВ-серија на „Амазон прајм видео“. Мини-серијата е во десет продолженија, а премиерно ќе почне да се прикажува на трети март 2023 година. Романот „Дејзи Џонс енд Д сикс“, кој во 2020 година беше избран за наслов на годината според…

Летно освежување со бестселерите од „Литература.мк“

Летото е идеално време за одмор, патувања, дружби, но и релаксација со некоја убава книга. Без разлика дали овој одмор ќе го поминете на плажа, на планина, во некоја светска метропола или, пак, ќе се релаксирате во вашето омилено катче во домот, уживањето секогаш е комплетно со добар избор за читање. Ви претставуваме листа со…

„Арс Ламина“ со попусти до 50 отсто на предновогодишниот книжевен базар во „Скопје сити мол“

Со попусти до 50 отсто на најбараните изданија и празнични новитети, издавачката куќа „Арс Ламина“ е дел од предновогодишниот книжевен базар, што од 7 до 12 декември се одржува во „Скопје сити мол“. Настанот е во координација на Македонска асоцијација на издавачи (МАИ). Книгите се траен и вреден подарок, кој влева радост со секое ново…