Летно освежување со бестселерите од „Литература.мк“

Летото е идеално време за одмор, патувања, дружби, но и релаксација со некоја убава книга. Без разлика дали овој одмор ќе го поминете на плажа, на планина, во некоја светска метропола или, пак, ќе се релаксирате во вашето омилено катче во домот, уживањето секогаш е комплетно со добар избор за читање. Ви претставуваме листа со…

Светскиот бестселер „Невидливиот живот на Ади Лару“ од В. Е. Шваб излезе од печат на македонски јазик

Интернационалниот бестселер „Невидливиот живот на Ади Лару“ од В. Е. Шваб излезе од печат на македонски јазик, во издание на„Арс Либрис“, дел од „Арс Ламина – публикации“. Станува збор за бестселер на „Њујорк тајмс“ (37 последователни недели на оваа листа), „Ју-ес-еј тудеј“, „Нешнел инди“ и „Вашингтон пост“, преведен на 30-тина јазици. Во ноември 2021 година…