Попусти до 50 отсто во Literatura.mk Superstore за време на роденденскиот викенд на „Скопје сити мол“

Со попусти до 50 отсто на дел од изданијата на „Арс Ламина“, книжарницата Literatura.mk Superstore ќе го одбележи роденденскиот викенд на „Скопје сити мол“. Акцијата по повод девет години од отворањето на „Сити мол“ ќе трае од први до трети октомври. Во најголемата книжарница во Македонија, која е сместена на вториот кат на трговскиот центар, на попуст можат да се најдат дел од најбараните бестселери за возрасни и за деца.

Од книгите вклучени во оваа акција ги издвојуваме: „Екстремно гласно неверојатно блиску“, „Во кралството на мразот“, „Главниот куклар“, „Таа ноќ ја видов“, „Од длабочината на заборавот“, „Претседателот исчезна“, „Невидливо“, „Хузур“, „Алчност“, „Американски брак“ и „Сребрениот куфер“.

Со специјални попусти се и книгите за деца: „24 часа во Еднорозија“, „Сакам дома!“, „Ловец на глуварчиња“, „Тато, имаме приказна“, „Деца цветови“ 1 и 2, „Кога светот беше млад“, „Црвеното столче“, „Шарено марено“ и други.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.