Новогодишни попусти до 50 отсто во книжарниците „Литература.мк“

Голем број книги, новогодишни пакетчиња за деца полни со едукативни изданија како и различни производи од повеќе брендови ќе може да се купат по намалени цени во книжарници „Литература.мк“. Попустите ќе се движат до 50 отсто и покрај книгите се вклучени и производи за сечиј вкус и за секоја возраст. Почестете се себеси или изненадете ги вашите најблиски со квалитетна литература од секој жанр како и планери, агенди, нотеси, рачно изработени лампиони, едукативни играчки како и музички инструменти, табли и шаховски сетови и електрични тротинети.

За најмалите веќе се подготвени спакувани „смарт“ пакетчиња за деца на возраст до пет и над пет години во кои се наоѓаат книги, боенки, сликовници со загатки, едукативно-забавни игри и многу други производи специјално избрани за соодветната возраст. Големи попусти има и во делот на книгите каде може да се најдат бестселери, најнови изданија, како и книги за најмалите.

Во новогодишната понуда се вметнати и планери, агенди, нотеси и производи за подарок од „Скрипти“, рачно изработени лампиони од два различни бренда – „Вонделс“ (Vondels) и „Фери глас“ (Fairy Glass), табли и шаховски сетови од „Манополус“ (Manoupoulos), eлектирчни тротинети од „Микро“ (M-cro) и музички инструменти „Бонтемпи“ (Bontempi). Додека, децата може да ги израдувате и да им помогнете да научат нешто ново со големиот број едукативни играчки од „Енџино“ (Engino) и „Коби“ (Cobi). Сите овие производи се достапни во суперпродавницата „Литература.мк“ во трговскиот центар „Скопје сити мол“.

Комплетниот каталог со производи може да го погледнете на следниот линк.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.