Објавено второ издание на „Исповеди“ од најпродаваната авторка на „Њујорк тајмс“ ‒ Колин Хувер


Во издание на „Арс Либрис“, дел од „Арс Ламина – публикации“ деновиве од печат излезе второ издание од книгата „Исповеди“ од најпродаваната авторка на „Њујорк тајмс“ ‒ Колин Хувер. Станува збор за роман за ризикување сè заради љубов и за пронаоѓање на своето срце некаде помеѓу вистината и лагите, добитник на наградата „Гудридс чојс“ за најдобра романса во 2016 година.
Во освртот на „Бук краш“ за книгата се вели: „Исповеди“ е уште една емотивно наполнета и извонредно срочена книга. Колин Хувер продолжува да им носи на читателите уште една автентична приказна што се разликува од сите други и е прекрасно пренесена“.
Критичарот на „Буклист“ вели: „Хувер длабоко ќе ве трогне во оваа љубовна приказна за втора шанса… напнато, секси“.
Приказната се движи околу Обурн Рид, која на 21 година изгубила сè што ѝ е важно. Во својата борба одново да си го изгради урнатиот свет, таа си ги зацртува целите и нема простор за грешки. Но, кога влегува во едно уметничко ателје во Далас, барајќи работа, таа не очекува да се појави длабока привлечност кон таинствениот уметник кој работи таму, Овен Гентри.
Обурн ризикува првпат и си го препушта срцето да ја води, само за да открие дека Овен чува голема тајна што не смее да излезе на виделина. Обемот на неговото минато се заканува да го уништи сето она што ѝ е важно на Обурн и единствениот начин таа да си го врати животот е да го отфрли Овен од себе.
За да ја спаси нивната врска, сè што треба да направи Овен е да се исповеда. Но, во овој случај, исповедта може да биде многу подеструктивна од самиот грев.
Книгата е достапна во сите книжарници „Литература.мк“ и онлајн на следниот линк.

 

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.