Работилница и промоција на „Биодевојка“ во „МладиХАБ“ (прв ден)

Вчеравечер (4 февруари 2020 г) во просториите на „МладиХАБ“ се одржа првата од двете работилници за изработка на природни и домашни сапуни со „Биодевојка“. Обуката водена од блогерката Вики Андонова вклучува: теоретски дел за изработка на сапуни и практичен дел.
Покрај едукативниот дел, на настанот беше претставена и нејзината книга „Природно убави со Биодевојка“, во издание на „Арс Ламина“, која е достапна во книжарниците „Литература.мк“. За време на работилницата во „МладиХАБ“ книгата можеше да се набави со специјален попуст од 30 отсто.
Поради голем интерес, денеска со почеток во 17 часот ќе се одржи уште една работилница.
Заинтересираните може да се пријават на следната е-адреса: vandonovab@gmail.com или со порака на „Фејсбук“ на страницата на „Биодевојка“ – https://www.facebook.com/biodevojka/

На работилницата се користат само органски и ладноцедени масла од маркетите „ДМ Дрогерие“ (DM drogerie markt Makedonija).

One thought on “Работилница и промоција на „Биодевојка“ во „МладиХАБ“ (прв ден)

  1. Пингување: Работилница на „Биодевојка“: Научивме како се изработуваат природни и домашни сапуни | Literatura.mk

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.