Направете сами: Креативно пакување подароци со пакпапир

Подарокот не мора секогаш да изгледа убаво само однатре, тој може да биде атрактивен и однадвор. Иако е навидум еднолична и здодевна, кафената хартија за пакување, или т.н. пакпапир, со малку фантазија може да изгледа навистина привлечно. Со неколку корекции и уникатни додатоци, подарокот може да изгледа посебно и неповторливо.

За претстојните празници на класично спакуваните подароци со оваа хартија вдахнете им магија со новогодишни декорации: снегулки, ѕвезди, светки, панделки… Најмладите, пак, израдувајте ги со лепенки со дедомразовци, ирваси и снешковци.

Користете ленти во различни бои, кои можете да ги комбинирате со ливчиња од дрвја, со гранки од елки или други божиќни елементи. За носталгичарите и љубителите на романтичните дизајни, додадете хартија со шара или лента од тантела.

Едноставноста и чистината на хартијата дозволува голема креативна игра при декорирањето. Може да залепите свеќички во боја од хартија, печати со впечатливи дезени и нијанси, а можете дури и да нацртате ваш цртеж на хартијата.

 

 

 

One thought on “Направете сами: Креативно пакување подароци со пакпапир

  1. Пингување: Состанок „на слепо“ со книга | Literatura.mk

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.