Што после кошарката? Неочекуван потег на Коби Брајант

Легендата на НБА лигата, Коби Брајант, реши своето кошаркарско знаење да го пренесе на помладите, но и да го направи достапно на многумина.

Славниот кошаркар најави дека наскоро од печат ќе излезе неговата книга „Менталитет на Мамба. Како играм јас“.

Содржината на книгата ги пренесува пристапите на игра што ги негувал Коби, како и фотографии создадени во текот на неговата 20-годишна кариера. Во неа се и изјавите на Пау Гасол и Фил Џексон.

Книгата на јавноста ќе ѝ биде достапна уште наесен, од 28 октомври 2018 година.

„Без сомневање, оваа книга ќе им помогне на многу млади таленти да станат големи кошаркари и ќе создаде можност да учат искуствено од животот на еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, Коби Брајан“, велат неговите фанови.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.