И Хилари Клинтон на Греми наградите

Поранешната демократска кандидатка на претседателските избори во САД во 2016-тата година, Хилари Клинтон, се појави на доделувањето на Греми наградите во Њујорк, каде на глас заедно со Шер, Џон Леџенд и други ѕвезди читаше делови од контроверзната книга за актуелниот американски претседател Доналд Трамп – “Оган и гнев”.

Таа се појави во скеч во кој познати личности учествуваат на аудиција за читање на бестселерот на Мајкл Волф, која ја организирал водителот на овогодинешните доделувања на Греми наградите, Џејмс Корден.

 

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.