Најомилени наслови во Literatura.mk за 2016 година

Ова се петнаесетте најомилените и најпродавани наслови во Literatura.mk за 2016 година:

 1. Доктор Сон“, Стивен Спилберг (хорор)

dr-son

 1. Те чекам“, Џенифер Л. Арментраут (романса / книга за млади)

te-cekam

 1. Трилогија „Бриџит Џонс“ („Дневникот на Бриџит Џонс“, „На работ на разумот“ и „Луда по него“), Хелен Филдинг (женска фикција / романса)

20161212_184930

 1. Нултиот број“, Умберто Еко (мистерија)

nultiot-broj

 1. Љубов во време на колера“, Габриел Гарсија Маркес (модерна и современа фикција / романса)

ljubov-vo-vreme-na-kolera

 1. Исповеди“, Колин Хувер (романса)

ispovedi

 1. Црвена кралица“, дел од серијалот „Црвена кралица“ од Викторија Авејард (фантастика / дистописки роман / книга за млади)

crvena-kralica

 1. Сета светлина што не можеме да ја видиме“, Ентони Дор (историска фикција)

svetlina

 1. На полковникот нема кој да му пишува“, Габриел Гарсија Маркес (модерна и современа фикција)

markes

 1. Реквием“, последен дел од трилогијата „Делириум“ од Лорен Оливер (фантастика / дистописки роман / книга за млади)

rekviem

 1. Сите светли точки“, Џенифер Нивен (фикција / книга за млади)

site-svetli-tocki

 1. Хроника на една најавена смрт“, Габриел Гарсија Маркес (модерна и современа фикција)

markes

 1. Во кралството на мразот“, Хемптон Сајдс (историска фикција)

vo-kralstvoto-na-mrazot

 1. Оди постави стражар“, Харпер Ли (фикција)

harper-li

 1. ПР – Љубовна приказна“, Александар Илиќ (модерна фикција / романса)

pr

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.