Само две нешта се подобри од доброто вино: љубовта и книгите

Се ближи празникот на виното и љубовта, што е причина повеќе да им посветите посебно внимание на вашите најблиски.

Изненадете ги со подарок книга полна љубов, а ние ќе ви помогнеме во изборот:
valentine-700x300-knigi

Сплеткарот Купидон“ од Џина Ардито – кратка љубовна приказна за Св. Валентин

Те чекам од Џенифер Л. Арментраут – еден од најчитаните љубовни романи за млади на листите од светски познатата веб-страница goodreads.com

Безнадежно“ од Колин Хувер – приказна за средбата помеѓу двајца млади луѓе која ќе Ве врати во времето на Вашата прва љубов

Делириум“ и „Пандемониум“ од Лорен Оливер – едни од најдобрите тинејџерски романи на сите времиња кои се споредуваат со добро познатиот серијал „Игри на гладта“ (Hunger Games)

Проектот Роузи“ од Грем Симсион – современа романтична бајка раскажана заводливо и шармантно, привлечно и со многу хумор.

valentine-paketi-700x330

Комплет: 4×101 мисла

„101 мисла за љубовта“, „101 мисла за виното“, „101 мисла за успехот“, „101 мисла за жената“

Комплет: Подарок за неа

„Кејт идната кралица“ од Кети Никол

„Заговорот против Дијана“ од Алан Пауер

„Карла Бруни и Никола Саркози: вистинска приказна“ од Валери Бенаим и Ив Азеруал

Комплет: Подарок за него

„Роналдо: Опсесија за совршенство“ од Лука Кајоли

„Плејбојот и стаорецот: Приказната за Џејмс Хант и Ники Лауда“ од Рој Кали

„Спортскиот амбасадор Новак Ѓоковиќ и подемот на Србија“ од Крис Бауерс.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.