Книги и мода – совршен пар!

Арс Либрис и Литература.мк – дел од овогодинешниот FWSK

 

reklama PRNЗошто книги и мода, или книги и стил? Затоа што, според нас, книгите се исто толку битни за градењето на стилот како што е тоа и облеката – едното те оформува однадвор, а другото однатре :).

 

Арс Либрис катчето на FWSK ќе можете да го посетите на 25 и 26 октомври во салонот Audi, а бидете подготвени и за многу изненадувања: попусти и до -30% на избрани наслови или подарок книга!

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.