Арс Либрис на Саемот на Книга во Скопје Сити Мол

Саемот на Книга во Скопје Сити Мол (II кат) започнува на 15-ти мај и ќе трае до 20-ти мај, секој ден од 10-22 часот!

10325648_677005915668650_2309520764262416644_n
Посетете го штандот на Арс Либрис, купете книги со саемски попусти и очекувајте многу изненадувања и акции!

Преку 100 нови наслови. „Алекс Фергусон:Мојата автобиографија“, „Џулијан Асанж: Неавторизирана автобиографија“, бестеселерите „Сјаење“- хорор-романот на Стивен Кинг, „Проектот Роузи“, „Безнадежно“, „Господин Пип“, новите жанрови – графичките романи „Боксерот“, „Фауст“ и „Дон Кихот“, како и романот „Бојата на магијата“ на еден од најпознатите британски автори во жанрот фантазија – Тери Прачет и уште многу други…

***
Следете нѐ на социјалните мрежи на Фејсбук, Твитер и Инстаграм за да бидете во тек со настаните кои ги организира Арс Либрис

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.